کاهش افسردگی قبل از قاعدگی

اخطار! این مقاله ( کاهش افسردگی قبل از قاعدگی ) به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته است و خواندن آن برای تمامی خانم ها  و برای تمامی آقایان ضروری و برای درک بهتر توصیه می شود. کاهش افسردگی قبل از قاعدگی یکی از چالش هایی است که خانم ها با آن سر و کار دارند و کار هایی را انجام می دهند تا  این افسردگی کاهش پیدا کند. سندرم پیش از قاعدگی ( PMS ) و علائمی مانند عاطفی و جسمی می تواند باشد. این احساسات و  علائم عاطفی یک هفته قبل از قاعدگی آغا می شود و روح و احساسات خانم ها را در بر میگیرد. این اختلال ها بصورت افسردگی شناخته می شود.

گاهی وقت ها این علائم به حدی زیاد و شدید می شود که شما نمی توانید با حتی کار های روزمره خودتان را انجام دهید. این سندرم  قبل از قاعدگی شروع می شود بعضی از خانم ها حس می کنند این سندرم را دارند ولی خیلی از آن ها دچار افسردگی هستند و خودشان از آن با خبر نیستند و تشخیص نمی دهند.

کاهش افسردگی قبل از قاعدگی یا سندرم پیش از قاعدگی باعث می شود شما احساسات زیر را تجربه کنید که شامل :

 • غم
 • اشک ریختن
 • فراموش کردن کار های خودتان
 • علاقه به خوابیدن زیاد یا گاهی کم
 • بی علاقه بودن نسب به رابطه جنسی
 • پر خوری یا کم خوری
 • خستگی
 • زود رنجی

 در ادمه مقاله همراه ما باشید تا  با  راه های درمان کاهش افسردگی قبل از قاعدگی آشنا شوید.

راه های کاهش افسردگی قبل از قاعدگی

راه های کاهش افسردگی قبل از قاعدگی

 • رژیم غذایی تان را اصلاح کنید

یکی از راه های درمان و کاهش افسردگی قبل از قاعدگی این است که شما یک رژیم غذایی درست و سالم را رعایت کنید.

برای مثال خوردن قهوه و چای می تواند اظطراب و افسردگی شما را قبل از قاعدگی افزایش دهد. مصرف قند و شکر بیش از اندازه نیز می تواند باعث نوساناتی در خلق و خوی شما شود. سعی کنید 10 روز قبل از شروع قاعدگی، از میوه و سبزیجات زیاد استفاده کنید و به خودتان بیشتر برسید و سعی کنید پیاده روی و ورزش داشته باشید تا ضربان قلبتان تنظیم شود و در عین حال از آن لذت ببرید و شادابی و انرژی زیادی را بدست آورید.

افسردگی چه تاثیری بر روی مغز دارد؟

 • خوردن ویتامین های لازم

خوردن ویتامین های لازمویتامین ها برای سندرم پیش از قاعدگی مفید هستند و در درمان کاهش افسردگی قبل از قاعدگی مفید باشد. برای مثال ویتامین هایی مانند E و B6  می تواند بسیار تاثیر گذار باشد.

شما می توانید از قرص آهن به صورت منظم قبل از قاعدگی و با تجویز پزشک استفاده کنید. شما می توانید از مکمل هایی مانند کلسیم، منیزیم، ویتامین ب 6 و ویتامین ای استفاده کنید.

 • دارو های گیاهی

برای درمان و کاهش افسردگی قبل از قاعدگی می توانید از دارو های گیاهی مفید استفاده کنید . دارو های گیاهی  می تواند در شکم درد و کاهش اظطراب شما کمک زیاد بکند. گیاهان دارویی مانند بومادران، پنج انگشتف رازیانه، زنجبیل، برگ تمشک دارو هایی هستند که باعث درمان و کاهش افسردگی قبل از قاعدگی می شوند و بسیاری از پزشکان این دارو های گیاهی را توصیه می کنند.

نشانه های اعتماد به نفس بالا

 • مدیتیشن

مدیتیشن

انجام مدیتیشن وبرای کاهش افسردگی قبل از قاعدگی بسیار موثر و مفید است. بسیاری از بیماری ها بدلیل فکر های ما می باشند و جسم مار تحت تاثیر قرار می دهند. داشتن خواب کافی و منظم به همراه انجام دادن مدیتیشن می تواند بسیاری از  این استرس ها را کاهش دهد.

آگاهانه روی افکار خودتان تمرکز کنید و نگذارید افکار های منفی به سراغ شما بیاید.

افزایش اعتماد به نفس در مردان

 

پشتیبانی قبل از قاعدگی ممکن است حس تنها بودن را به شما القا کند پس بهترین راهکار این است که اطرافیانتان شما را در این دوره درک کنند و همراه شما باشند تا هیچگونه افسردگی و تنهایی به شما منتقل شود. شرکت کردن در کلاس های توسعه فردی  می تواند  روی رشد و حال شما تاثیر مستقیم و مثبتی داشته باشد.

 

b2n

yun

Reduce premenstrual depression