چرا افسردگی در زنان بیشتر است؟

به شما عزیزان تبریک می گویم، چون جزو 20 درصد از افراد جامعه هستید که شروع به خواندن مقاله ( چرا افسردگی در زنان بیشتر است؟ ) کرده اید و برای رشد خودتان ارزش قائل هستید.

آیا بنظر شما میزان زیاد افسردگی در زنان به چه دلایلی است؟در این مقاله ( چرا افسردگی  در زنان بیشتر است؟ ) ارزشمند همراه ما باشید تا راجب دلایل و علائم زیاد بودن افسردگی و دلایل آن در زنان آشنا شوید. در بیماری روانی افسردگی مانند مهارت هایی مثل اعتماد به نفس و عزت نفس، تفاوت های جنسیتی وجود دارد. بیماری افسردگی در زنان بیشتر از مردان است. یکی از تحقیقات نشان می دهد که این اختلاف از  12 سالگی بروز می کند و خانم ها دو برابر مردان، دچار بیماری روانی افسردگی می شوند.

یکی از دلایلی که خانم ها بیشتر از آقایان دچار افسردگی می شوند، تغییرات هورمونی است. افسردگی بدلیل بارداری در دوران قبل و بعد از زایمان بروز می کند و  قاعدگی در خانم ها نیز تاثیر زیادی در بروز این افسردگی دارد. استروژن و پروژستررون بر سیستم های انتقال عصبی شما  نقش زیادی دارد. اغلب زنان هنگام چرخه قاعدگی خودشان دچار اختلالات روانی می شوند و یکی از دلایل مهم در افسردگی زنان می باشد. یکی از مهم ترین عواملی که نقش تعیین کننده ای در افسردگی زنان دارد، تفاوت های اجتماعی در زنان و جامعه است. در جامعه امروزی دخترا از استقلال کمی نسبت به پسران برخوردار هستند و همین موضوع یکی از دلایل افسردگی است.

چرا افسردگی در زنان بیشتر است؟

افزایش اعتماد به نفس درباره ظاهر

تفاوت های بین مرد و زن

تفاوت های بین مرد و زن تفاوت هایی که بین زن و مرد وجود دارد یکی از دلایلی است باعث می شود افسردگی در زنان بیشتر از مردان باشد. در ایران تفاوت هایی راجب مردان و زنان وجود دارد، که زنان در جامعه تحت فشار قرار می گیرند. این تفاوت ها و ناهنجاری ها فقط در کشور ما نیست بلکه در تمامی کشورها وجود دارد.

کمی تاسف بار است که بسیاری از مردان وقتی از زنان صحبت می کنند، آنان را موجوداتی ضعیف و بدون استقلال خطاب می کند. تبعیض و نابرابری در تمامی موقعیت ها مانند شغل، موقعیت اجتماعی و… وجود دارد. زنان از نظر عواطف و احساسات بسیار، حساسیت های زیادی نسبت به مردان دارند.

خیلی از خانم ها عزت نفس کمی در جامعه دارند، زیرا اهداف خودشان را دنبال نمی کنند. زنان خانه دار ممکن است تصور کنند ارزش آن ها کم است، در حالی که چنین زنانی  در کار های خانه و نکهداری و تربیت فرزندان خودشان، بسیار قدرتمند هستند و هیچگاه سر از مسئولیت هایی که دارند، خالی نمی کنند. زنان موقعیت های استرس زا زیادی را نسبت به مردان تجربه می کنند. مطالعاتی که طی تحقیقات بدست آمده است این است که زنان در موقعیت های استرس زا  افسردگی را تجربه می کنند.

علائم افسردگی در زنان و مردان کاملا متفاوت از یکدیگر است. بسیاری از مردان افسردگی خودشان را بروز نمی دهند و در صورت بروز دادن، کاملا متفاوت از علائمی است که در مردان وجود دارد. زنان هنگامیکه دچار افسردگی می شوند، از نزدیکان خود درخواست کمک دارند ولی مردان علائمی مانند اعصبانیت و پرخاشگری دارند. مردان ممکن است علائمی اختلال در خواب و مصرف مواد مخدر یا سیگار داشته باشند.

چرا افسردگی در زنان بیشتر است؟

علائم افسردگی در زنان چیست؟

علائم افسردگی در زنان چیست؟

چرا افسردگی  در زنان بیشتر است؟

10 علائم  افسردگی در زنان که باعث درک بیشتر از آن ها می شود!

شما در صورت شناخت علائم افسردگی، به راحتی می توانید آنان را درک کنید و برای درمان آن دنبال راهکار های عالی باشید.

  1. اختلال در بارداری
  2. احساس پوچی و بی ارزش بودن
  3. ط نداشتن هیچگونه امیدی به آینده
  4. تغییر عادات خواب ( نخوابیدن یا خوابیدن در ساعت های زیاد )
  5. نداشتن اعتماد به نفس و عزت نفس
  6. حساس و نا آرام شدن
  7. گیر دادن به موارد کوچک و بی مورد
  8. احساس غم برای طولانی مدت

 

بیشتر بخوانید : آیا می دانستید در پرسشنامه بک، 13 گروه وجود دارد و هر گروه بیان کننده حالت روانی و روحی در یک فرد است. زمانی که شما خودتان در اوایل این بیماری روانی متوجه حالات و علائم افسردگی بشوید می توانید به راحتی این بیماری روانی را درمان کنید.

بهترین کتاب درمان افسردگی

چرا افسردگی در زنان بیشتر است؟

b2n

yun

Why depression is more common in women