همه چیز در مورد افسردگی فصلی

دوستان عزیز شما جزو کسانی هستید که برای رشد خودتان ارزش قائلید و شروع به خواندن مقاله ارزشمند ( همه چیز در مورد افسردگی فصلی ) کرده اید. یکی از افسردگی هایی وجود دارد که به اسم افسردگی فصلی یا اختلال عاطفی  فصلی نام دارد که به انگلیسی ( Seasonal affective disorder ) که به اختصار به افسردگی فصلی، SAD می گویند و این اختلال همانطور که از اسم آن پیداست، در زمان مشخص شروع و با اتمام می رسد. این اختلال فصلی بیشتر از اویل پاییز شروع می شود و تا آخر زمستان ادمه پیدا می کند. با افسردگی فصلی، خلق و خوی شما کم می شود وانرژی شما پایین می آید. اگر افسردگی فصلی تجربه کرده اید و در طی زمانی محدود نیز به این افسردگی مبتلا می شوید. ناچار نیستید این اختلال را به ناچار تحمل کنید و حتما باید به دنبال راهی برای درمان این بیماری روانی باشید.

افزایش اعتماد به نفس درباره ظاهر

علائم و نشانه های افسردگی های فصلی عبارتند از :

علائم و نشانه های افسردگی های فصلی عبارتند از

 • اختلال در تمرکز
 • فکر کردن راجب مرگ و خودکشی
 • بیش از حد خوابیدن و یا نداشتن خواب کافی
 • پایین بودن سطح انرژی
 • از دست دادن انگیزه برای انجام دادن کار های روزمره
 • داشتن حس افسردگی در بیشتر ساعات روز
 • تغییر اشتها، پرخوری
 • اضطراب و بی قراری

همه چیز در مورد افسردگی فصلی

بهترین کتاب درمان افسردگی

علت افسردگی فصلی

 1. علت افسردگی فصلیساعت زیستی بدن
 2. سطح سروتونیندر بدن
 3. سطح ملاتونین در بدن

مورد اول، وقتی در فصل زمستان و تابستان سطح نور خورشید پایین می آید، باعث اختلالاتی در بین افراد می شود. زیرا کم بودن ساعت در پاییز و زمستان باعث اختلال در ساعت خواب می شود و فرد حس افسردگی دارد.

مورد دوم، پایین اومدن سروتونین به عنوان یکی از پیام رسان های مغز و یکی از مواد شیمیایی روی اخلاق شما تاثیر بسیاری دارد یکی از عواملی که باعث پایین آمدن سطح سروتونین می شود، کم شدن نور خورشید است.

مورد سوم، با رفتن به فصل پاییز و زمستان مقدار ملاتونین در بدن دچار تغییر می شود و یکی از مهم ترین عامل ها در ساعات خواب می باشد.

همه چیز در مورد افسردگی فصلی

 عوارض و مشکلات افسردگی فصلی

همه چیز در مورد افسردگی فصلی اینگونه است که  اگر شما علائم و نشانه های این نوع افسردگی را جدی نگییرید باعث بروز مشکلاتی برای شما می شود که جبران ناپذیر است. خودتان را دوست داشته باشید و برای درمان این نوع بیماری اقدام کنید. بعضی از مشکلات و عوارض این نوع بیماری شامل موارد زیر است که :

 1. کناره گیری اجتماعی
 2. مصرف مواد مخدر
 3. داشتن افکاری مانند خودکشی و مرگ
 4. مشکلاتی در محیط های شغلی و تحصیلی
 5. کناره گیری اجتماعی

درمان و مراجعه کردن به پزشک تا حد بسیار زیادی این مشکل را جبران می کند و باعث کم شدن این علائم و عوارض خواهد شد.

همه چیز در مورد افسردگی فصلی

افزایش اعتماد به نفس در مردان

 تشخیص افسردگی فصلی

تشخیص افسردگی فصلی

همه چیز در مورد افسردگی فصلی و تشخیص دادن این نوع افسردگی فصلی کمی سخت و دشوار می باشد. حتی گاهی اوقات پزشکان نیز متوجه این نوع بیماری نمی شوند و این نوع بیماری را با یک سری اختلافل های عاطفی دیگریکی می دانند. برای این نوع افسردگی بهتر است به پزشک مراجعه کنید و داروهای ضد افسردگی تهیه کنید.

نور درمانی یکی از راهکار های درمان این نوع بیماری می باشد که به این صورت است که در چند متری یک جعبه نور می نشینند و در ساعات اولیه پس از بیدار شدن در معرض تابش خورشید قرار می گیرند. نور درمانی همانند نور خورشید است و این نور، نور خورشید را در این فصل جبران می کند و باعث تغییراتی در مواد شیمیایی مغز می شود و خلق و خوی فرد تغییر می کند.

همه چیز در مورد افسردگی فصلی

سعی کنید بطور خود سرانه برای مصرف دارو اقدام نکنید و کسانی که در اطرافیانتان به این نوع افسردگی مبتلا شده اند را بیشتر درک کنید.

b2n

yun

Everything about seasonal depression