همه چیز در مورد افسردگی شدید

سلام به شما عزیزانی که جزو 20 درصد از فراد جامعه هستید که شروع به خواندن مقاله ( همه چیز در مورد افسردگی شدید ) کرده اید و برای خودتان ارزش قائل هستید. حس افسردگی از حس ناراحتی و نا امیدی قوی تر و مدت زمان بیشتری است. امروزه افسردگی اختلالی است که بدلیل مشکلات زیادی مانند همچون مشکلات زندگی رو به افزایش و زیاد شدن است. در بین تمامی اختلالات روانپزشکی، افسردگی بیشترین شیوع و آمار را دارد. آمار های نشان داده شده نشان می دهد وجود این بیماری بسیار شایع و رایج است.

در صورت عدم درمان این بیماری روانی، ممکن ات مدت زمان وجود این بیماری زیاد باشد و  زندگی شما را با تغییرات زیادی روبه رو کند. در برخی از افراد افسردگی به حدی زیاد می شود که افراد دست به خودکشی و مرگ می زنند و برای ادامه دادن زندگی هیچگونه انگیزه و علاقه ای ندارند. وجود این بیماری چه بصورت پنهان و چه بصورت شدید، می تواند در زندگی عادی و روزمره شما اختلال ایجاد کند.

بسیاری از افراد فرض می کنند کودکان و نوجوانان دچار افسردگی نمی شوند ولی تمامی کودکان ممکن است با روبه رو شدن با بحران های احساسی و عاطفی دچار افسردگی بشوند. علائم افسردگی در کودکان می تواند با علائمی مانند اختلال کم توجهی، اختلالات در یادگیری، اختلال اظطراب، و اظطراب نافرمانی مقابله جویانه (  ODD) باشد. کودکانی که افسردگی دارند کمتر از احساسات خودشان حرف می زنند.

علائم افسردگی

علائم افسردگی

شناخت 10 علائم افسردگی می تواند به شما کمک کند تا این نوع بیماری را تشخصیص دهید و خود درمانی را آغاز کنید.

  1. تغییرات خواب
  2. تغییرات اشتها
  3. عدم تمرکز
  4. کمبود انرژی
  5. کمبود اعتماد به نفس
  6. کمبود عزت نفس
  7. ناامیدی
  8. زود رنجی
  9. تغییرات حرکتی
  10. درد های جسمی

همه چیز در مورد افسردگی شدید

چرا افسردگی در زنان بیشتر است؟

چه افرادی به افسردگی مبتلا می شوند؟

چه افرادی به افسردگی مبتلا می شوند؟بیماری روانی افسردگی گروه خاصی را شامل نمی شود  و می تواند تمام سنین از  نوجوانان تا افراد مسئله را در بربگیرد. همه چیز در مورد افسردگی شدید بر این مبنا است که در افراد مختلف با گروه های خاص متفاوت است.

مردان بیشتر از زنان از مبتلا شدن به افسردگی سرخورده و نگران می شوند. بسیاری از مردان به درمانگر مراجعه نمی کنند و  راهی برای درمان این بیماری را پیدا نمی کنند.بسیاری از مردان با مبتلا شدن به افسردگی رو به سیگار می آورند و راجب همه چیز در مورد افسردگی شدید و مبتلا شدن به آن ممکن است دست به مصرف مواد مخدر بزنند.

همه چیز در مورد افسردگی شدید

همه چیز در مورد افسردگی شدید در زنان در دوران قاعدگی می تواند باعث تغییرات هورمونی، روحی و جسمی زنان شود.  افسردگی و مبتلا شدن به این بیماری در زنان نمود بیشتری نسبت به مردان دارد. این موضوع می تواند بخاطر وجود دلیلی مانند پنهان کردن  افسردگی در مردان نیز باشد. اکثر زنان سندرم پیش از قاعدگی ( PMS )  را تجربه می کنند و  تا زمان شروع قاعدگی علائم آن بیشتر و شدید تر می شود.

یکی از انواع افسردگی نیز می توانیم به افسردگی بعد از زایمان اشاره کنیم. این بیماری روانی بعد از زایمان موجب بروز مشکلاتی مانند بی خوابی یا خوابیدن زیاد، اظطراب و استرس، افکاری مانند آسیب رساندن به نوزاد و خیلی از علائم دیگر باشد.

 افسردگی چه تاثیری بر روی مغز دارد؟

همه چیز در مورد افسردگی شدید

افسردگی اساسی شدید

افسردگی اساسی شدید

همه چیز در مورد افسردگی شدید مشخص می کند که این نوع از افسردگی بسیار شدید تر از احساسات منفی است. بعضی از افراد دچار افسردگی های حاد و دوره ای هستند هم خودشان در عذاب و استرس هستند و هم دیگران از بودن با آن ها رنج می برند. علائم افسردگی شدید می تواند لذت نبردن از زندگی، احساس دلتنگی، بی اشتهایی، کاهش وزن، کم تحرکی، فکر خودکشی و خیلی از علائم خطرناک دیگر باشد.

 

برای مطالعه بیشتر و افزایش اعتماد به نفس به مطالعه افزایش اعماد به نفس در مردان بپردازید.

b2n

yun

Everything about severe depression