همه چیز درباره افسردگی

این مقاله ( همه چیز درباره افسردگی ) برای کسانی است که از  افسردگی رنج می برند و به دنبال راهایی برای درمان افسردگی هستند تا بیماری خودشان را درمان کنند. چگونه با افسردگی خودتان برای همیشه خداحافظی کنید؟تمامی افراد در بعضی از مواقع با حس پوچی و بی ارزشی مواجه می شوند که احساس بدی به آن ها دست می دهد و آن ها نمی توانند بیماری افسردگی را توسط خودشان درمان کنند.

افسردگی یکی از بیماری های شایعی است که به دلیل غم و اندوه بجود آمده است و علائم زیادی برای فرد دارد. افسردگی با حس غم و اندوه و پوچی همراه است که باعث مختل شدن فعالیت های روزمره ما می شود. افراد انواع افسردگی های مختلفی را تجربه می کنند و برخی از بیماری هایی مانند سرطان، دیابت، بیماری های ورم فاصل، ام است و… وجود دارد می تواند برای یک فرد افسرده رخ دهد.

افسردگی ممکن است به دلیل  شرایط زندکی یا یک اتفاق در افراد ایحاد شود.همه چیز درباره افسردگی

دلایل زیاد یبرای این بیماری روانی وجود دارد، یکی از آن ها که می توانیم به آن اشاره کنیم، ژنتیک است. افسردگی در بعضی افراد می تواند ژنتیکی باشد و از پدر و مادر شما به خودش شما منتقل شود. عوامل محیطی نیز یکی از عوامل مهم در بروز افسردگی می باشد. کودکان و زنانی که در معرض خشونت و سوء استفاده قرار گرفته اند زودتر به افسردگی مبتلا می شوند.

اما افسردگی در هر سنی قابل درمان می باشد و شما می توانید در هر سنی که هستید، افسردگی خودتان را درمان کنید و اگر به این بیماری مبتلا هستید، نگران نباشید و انگیزه خودتان را از دست ندهید، چون  این رنج ها و مشکلات ما هستند که باعث می شوند ما به یک فرد با تجربه و دنیا دیده تبدیل شویم.

در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با علائم و راهکار های مقابله با افسردگی آشنا شوید.

همه چیز درباره افسردگی

بیشتر بخوانید : آیا می دانستید اعتماد یه نفس یکی از کلید های مهم برای رسیدن به موفقیت است.

علائم افسردگی

علائم افسردگی اولین راهکاری که ما برای درمان افسردگی می توانیم انجام دهیم، شناخت علائم افسردگی می باشد. شما در صورت شناختن علائم افسردگی، می توانید سریعتر افسردگی خودتان را تشخیص دهید و برای درمان آن اقدام کنید.همه چیز درباره افسردگی

 • اختلال در خواب ( بی خوابی شدید یا داشتن خواب زیاد )
 • تحریک پذیری
 • عدم تمرکز
 • خستگی بیش از اندازه
 • تغییر در اشتها
 • بی انگیزه بودن
 • داشتن حس گناه
 • بد بینی
 • کاهش میل جسنی
 • افکار خودکشی
 • ناتوانی در تصمیم گیری
 • تغییر وزن ناگهانی

علائم افسردگی در بین افراد مختلف همچنین جنسیت، متفاوت است. در صورتی که این علائم روی خلق و خوی فرد و موقعیت های اجتماعی او تاثیر بگذارد شما باید به پزشک معالج مراجعه کنید. هرچه زودتر به پزشک مراجعه کنید، این بیماری روانی زودتر بهبود پیدا می کند. هلائم جسمی که در فرد افسرده بروز می دهد فراتر از ذهن یک فرد است و باعث بر هم زدن در افکار افراد نمی شود و اثرات و نشانه های زیادی دارد.

همه چیز درباره افسردگی

بیشتر بخوانید : نشانه های اعتماد به نفس پایین براب تقویت اعتماد به نفس به شما کمک فراوانی می کندو

 انواع افسردگی

انواع افسردگی

 1. اختلال افسردگی مزمن
 2. افسردگی پنهان
 3. افسردگی پس از زایمان
 4. افسردگی روانی
 5. اختلالات عاطفی فصلی
 6. اختلال دو قطبی

 بین افسردگی ونوع درمان و شدت افسردگی، تفاوت هایی وجود دارد که هر کدام از این افسردگی ها با دیگری تفاوت دارد. در ادامه مقاله انواع افسردگی را معرفی آورده ایم، همراه ما باشید :

اختلال افسردگی مزمن یا همان دیستیمیوم نامیده می شود که به مدت دوسال طول می کشد. این نوع از افسردگی می تواند اختلالاتی را در زندگی شخصی شما بجود آورد.

افسردگی پنهان یکی از شایع ترین نوع افسردگی می باشد در بین افراد زیادی دیده می شود و تشخیص این نوع از افسردگی کمی سخت می باشد. کسانی که به این نوع افسردگی مبتلا هستند، حتما باید به یک درمانگر مراجعه کنند تا  افسردگی آن ها تشدید نشود.

همه چیز درباره افسردگی

روش های مختلفی برای درمان افسردگی وجود دارد، یکی از آن ها این است که شما در سریع ترین زمان ممکن به  درمانگر مراجعه کنید یا بهترین راهکار این است که خودتان در دوره آموزشی افسردگی شرکت کنید و بتوانید خودتان این بیماری روانی را درمان کنید و در مسیر رشد قرار بگیرید.

همه چیز درباره افسردگی

b2n

yun

Everything about depression