نشانه های اعتماد به نفس پایین

همه افراد لحظاتی را تجربه کرده اند. که به دلیل شکست و اتفاقاتی، با کمبود و نشانه های اعتماد به نفس پایین مواجه شده اند. کمبود اعتماد به نفس در شخصیت افراد مشخص می شود. علت عدم و کمبود اعتماد به نفس در افراد مختلف متفاوت است. یکی از اولین اقداماتی که برای کمبود اعتماد به نفس و تقویت آن باید انجام دهید، آشنا شدن با نشانه های کمبود آن است. با آشنا شدن در مورد نشانه های اعتماد به نفس پایین شما هشیار می شوید که دیگر در دام این ویژگی های اذیت کننده قرار نگیرید.

بسیاری از افراد از اینکه اعتماد به نفس دارند یا با کمبود آن مواجه هستند، مطلع نیستند. شما می توانید با علائم کمبود اعتماد به نفس به کمبود اعتماد به نفس خود پی ببرید. افرادی که اعتماد به نفس پایینی دارند، به توانایی هایی که دارند ایمان و باور ندارند و چنین افرادی نمی توانند در مسیر پیشرفت قرار بگیرند.

5 علائم کمبود اعتماد به نفس

5 علائم کمبود اعتماد به نفس

کسانی که با کمبود اعتماد به نفس مواجه هستند، یک سری رفتار ها و شخصیت های متفاوت دارند که آن ها را از بقیه افراد مجزا می کند.

در ادامه با نشانه های اعتماد به نفس پایین آشنا می شوید که به هیچ عنوان نباید در صورت مشاهده کردن چنین رفتار هایی در اطرافیانتان، در مورد اعتماد به نفس پایینشان صحبت کنید و این رفتار را به روی آن ها بیاورید و مورد تحقیر قرارشان دهید.

بیشتر بخوانید : آیا می دانستید نحوه ایجاد اعتماد به نفس در کودکان بسیار مهم و حیاتی است.

  • فراری بودن از جمع

نشانه های اعتماد به نفس پایین در نشانه اول این است که این افراد از جمع های شلوغ فراری هستند. این افراد تمام تلاش خود را می کنند، که در جمع قرار نگیرند و در صورت بودن در جمع های مختلف، به هر بهانه ای سر خود را گرم کار دیگری می کنند. یکی از نشانه هایی که در این افراد دیده می شود، این است که خودشان را با تلفن همراه سرگرم می کنند.

این کار نه تنها بی احترامی به طرف مقابل است بلکه آنان را بی اعتماد به نفس نشان می دهد. خیلی از افراد تصور میکنند این افراد درون گرا هستند، اما درون گرایی با اعتماد به نفس پایین متفاوت است. درون گرا ها انرژی خود را از تنهایی و ایده های خودشان می گیرند. این افراد از مورد توجه بودن و تعریف و تمجید قرار گیرند و با اطرافیان خود هم صحبت شوند.

  • توانایی ابراز نظر ندارند

توانایی ابراز نظر ندارند

کسانی که اعتماد به نفس پایین دارند نمی توانند نظرات خودشان را به راحتی بیان کنند. برای مثال ممکن است در یک جمعی قرار بگیرند. و در مورد موضوعی  نظر سنجی کنند یا سوالی بپرسند و هرکسی نظر خودش را بیان کند، اما اینگونه افراد بیشتر اوقات تابع جمع هستند و نمی توانند نظر خودشان را بیان کنند. این افراد نمی توانند ابراز  مخالفت کنند و نظرشان را بیان کنند، زیرا از مذاکره و بحث کردن می ترسند.

نشانه های اعتماد به نفس پایین

بیشتر بخوانید : آیا می دانستید طبق آمار سازمان بهداشت جهانی ۳۵۰ میلیون نفر در دنیا از اختلال افسردگی رنج می‌برند.

  • دوست ندارند کسی از آن ها تعریف کند

این افراد به دلیل کمبود اعتماد به نفس و عدم باور داشتن به توانایی هایی که دارند، از اینکه بقیه افراد از آن ها تعریف کنند فرار می کنند. یعنی اگر به آنها بگویید چقدر در کارشان حرفه هستند، شکست نفسی کرده. و همه تلاششان را می کنند تا با نظر شما مخالفت کنند. نشانه های اعتماد به نفس پایین

برای این افراد مورد توجه قرار گرفتن در جمع بسیار سخت و ترسناک است. این افراد در چنین مواقعی فرارمی کنند. این یکی از فاحش ترین نشانه هایی از افرادی است که با کمبود اعتماد به نفس مواجه هستند.

  • زود تسلیم می شوند

زود تسلیم می شوند

یکی از نشانه های اعتماد به نفس پایین، زود تسلیم شدن در برابر مشکلاتی است که دارند. آنان هدفی را دنبال می کنند، اما به دلیل عدم به توانایی هایی که دارند، جا می زنند و زود تسلیم می شوند.

این افراد خودشان را قبول ندارند و فکر می کنند نمی توانند از پس کار های سخت و دشوار بربیایند. شما هربار که تسلیم می شوید و شکست می خورید، در حال نابود کردن تعریف اعتماد به نفس در خودتان هستید.

  • تحمل انتقاد دیگران را ندارند

بسیاری از انتقاد ها از سوی افراد نزدیک ما است و بیشتر آن ها سازنده هستند. فردی که اعتماد به نفس کمی دارد نمی تواند خودش را در مقابل انتقاد دیگران کنترل کند و زود اعصبانی می شوند.

 

شاید شما هم دوست دارید اعتماد به نفس خودتان را افزایش دهید!

پیشنهاد می کنم با تهیه دوره اعتماد به نفس رویخودتان سرمایه گذاری کنید.

b2n

yun

iwo

Signs of low self-esteem