نشانه های اعتماد به نفس بالا

نشانه های اعتماد به نفس بالا از میزان موفقیت افراد مشخص می شود. اعتماد به نفس مهارتی ارثی نیست. اعتماد به نفس یعنی اینکه من یک فرد ارزشمند و توانمند هستم. اعتماد به نفس نقش تعیین کننده ای در آینده شما دارد. تمامی افرادی که به موفقیت های بزرگ دست پیدا کرده اند، دارای مهارت اعتماد به نفس بوده اند. برای داشتن اعتماد به نفس لازم نیست حتما آدم شگفت انگیزی باشید، برای اعتماد به نفس تنها کافی است از خودتان و مهارت هایی که دارید، راضی باشید. اعتماد به نفس از درون شما ریشه پیدا می کند و یک صدایی است که در هر لحظه یادآور این می شود که شما می توانید از پس چالش های زندگی بربیایید.

افرادی که اعتماد به نفس بالایی دارند، هنگام بروز مشکلات، به جای گشتن به دنبال مقصر، تلاش می کنند تا شرایط زندگی خودشان را کنترل نمایند. اعتماد به نفس یعنی اینکه من قبول کنم یک سری از کار ها را می توانم انجام دهم و یک سری از کار های دیگر را نمی توانم. برای مثال مهارت هایی وجود دارند که من در انجام دادن آنها اعتماد به نفس کافی دارم و مهارت هایی نیز وجود دارند، که من هنوز یاد نگرفته ام. اعتماد به نفس یک احساس نسبت به خودمان است. برای مثال در یک رابطه عاشقانه یک فرد با اعتماد به نفس می گوید، من می توانم با یک زن رابطه خوبی را بسازم. این فرد به خودش باور و اطمینان دارد. شناخت ارزش های شما در زندگی، به  افزایش اعتماد به نفس شما کمک می کند.

تعریف اعتماد به نفس

در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با نشانه های اعتماد به نفس بالا آشنا شوید و اعتماد به نفس خودتان را افزایش دهید.نشانه های اعتماد به نفس بالا

  • با اقتدار صحبت می کنند

با اقتدار صحبت می کنند یکی از نشانه های اعتماد به نفس بالا در افرادی دیده می شود که با اقتدار کامل صحبت می کنند. این افراد ارزش خودشان و توانایی هایی که دارند را به خوبی می دانند.

این افراد از فن بیان بالایی برخوردار هستند. این افراد بدون هیچگونه تردید در جمع های مختلف شروه به صحبت کردن می کنند زیرا راجب چیزی که می خواهند بگویند آگاه هستند. این افراد محکم و با صدایی رسا صحبت می کنند، زیرا اعتماد به نفس بالایی دارند.

  • احساستشان را کنترل می کنند

یکی از نشانه های اعتماد به نفس بالا این است که این افراد احساست خودشان را کنترل می کنند و در ابتدا به عقلشان رجوع می کنند. این خود کنترلی بر روی احساسات باعث می شود ای افراد در موقعیت های مختلف دچار استرس و اظطراب نشوند و در بحران های مختلف، بهترین تصمیم گیری را داشته باشند. افراد با اعتماد به نفس به راحتی می توانند موقعیت ها و چالش های خودشان را مدیریت کنند. این افراد تحت تاثیر حرف های دیگران قرار نمی گیرند. چینین افرادی هیچگاه جا نمی زنند و بدون غلبه بر احساساتشانو حرف های دیگران مسیر پیشرفت را ادامه می دهند.نشانه های اعتماد به نفس بالا

افسردگی

  • شناخت ارزش ها

شناخت ارزش ها

کسانی که اعتماد به نفس بالایی دارند، ارزش های خودشان را به خوبی می شناسند. ارزش ها باعث جهت گیری انتخاب های ما در زندگی می شود.

فردی که طبق ارزش هایی که دارد، زندگی می کند از اعتماد به نفس بالایی برخوردار است. اگر شما طبق ارزش هایی که در زندگی دارید، زندگی نکنید، اعتماد به نفس شما کاهش پیدا می کند.

خیلی از افراد فکر می کنند دیگران هم باید طبق ارزش های من زندگی کنند. در حالی که هر فرد در زندگی شخصی خودش ارزش هایی را تعیین کرده است و قرار نیست ما ارزش هایی دیگران را تغییر بدهیم.

کسی که طبق ارزش هایی که در زندگی اش تعیین کرده زندگی می کند، یک فرد کاریزماتیک و جذاب به نظر می رسد.برای افزایش اعتماد به نفس خودتان باید ارزش هایی که در زندگی دارید را روی برگه ای بنویسید و بر اساس مهم بودن آن ها را الویت بندی کنید.نشانه های اعتماد به نفس بالا

نحوه ایجاد اعتماد به نفس در کودکان

اگر دوست دارید اعتماد به نفس خودتان را افزایش بدهید، به شما پیشنهاد می کنم در دوره جامع اعتماد به نفس شرکت کنید. شما در این دوره آموزش می بینید تا مهارت اعتماد به نفس شما افزایش پیدا کند.

این دوره توسط دکتر هانیه فریدونفر با اطلاعاتی که از اعتماد به  نفس دارد، به شما کمک می کند تا یک ذهنیت قدرتمند و توانممند راجب خودتان و توانمندی هایی که دارید داشته باشید.

b2n

yun

Signs of high self-esteem