مشکلات اعتماد به نفس پایین

مشکلات اعتماد به نفس پایین به هیچ عنوان کم نیستند و می توان با بررسی کردن آن ها به نکات شخصیتی خودتان پی ببرید.

علت کمبود اعتماد به نفس در افراد مختلف متفاوت است. در ادامه این مقاله ارزشمند همراه ما باشید تا به مشکلات اعتماد به نفس پایین پی ببرید و بتوانید اعتماد به نفس را در خودتان تقویت کنید تا زندگی بهتری را تجربه کنید. اعتماد به نفس یک کلید طلایی برای رسیدن به موفقیت و پیشرفت است. کسانی که اعتماد به نفس پایین دارند، بسیار شکننده و آسیب پذیر هستند. شما باید در ابتدا با نشانه های کمبود اعتماد به نفس آشنا شوید و با شناختن این علائم به دنبال راهکار های آن باشید. بسیاری از افراد از اینکه اعتماد به نفس دارند یانه، مطلع نیستند و در زندگی دچار اشتباهات بزرگی می شوند. یکی از ویژگی هایی که افراد دارای کمبود اعتماد به نفس دارند، این است که دائما خودشان را پر مشغله و پر کار نشان می دهند و حضور پیدا کردن در جمع های مختلف اجتناب می کنند.

اینگونه افراد با بهانه هایی که برای خودشان می آورند از ارتباط و صحبت کردن با دیگران فرار می کنند. این افراد به توانایی و استعداد هایی که دارند، ایمان ندارند و حد کافی فکر می کنند خوب نیستند. مسئله کمبود اعتماد به نفس می تواند برای بسیاری از افراد چالش بر انگیز باشد. اعتماد به نفس پایین یک مسئله جدی در بین بسیاری از افراد است. این افراد نسبت به انتقاد واکنش عصبانیت نشان می دهند و از اینکه دیگران از آن ها انتقاد کنند، متنفر هستند. در ادامه مقاله مشکلات اعتماد به نفس پایین آشنا می شویم.

  • تعریف دیگران را قبول نمی کنند

تعریف دیگران را قبول نمی کنند

یکی از مشکلات اعتماد به نفس پایین این است که این افراد به هیچ عنوان تعریف دیگران را قبول نمی کنند و تمام سعی خود را می کنند تا آنان را از تعریفی که کرده اند منصرف کنند این افراد به توانایی های خودشان و کار هایی که می توانند انجام دهند ایمان ندارند و خودشان به هیچ عنوان قبول نمی کنند

فروتن بودن چیز بدی نیست ولی شما باید گاهی اوقات تعریف هایی که دیگران از شما می کنند را بپذیرید و خودتان را شایسته چنین تعریف هایی بدانید. یک برگه بردارید و توانایی و کار هایی که در آن مهارت را دارید را یادداشت کنید و هر روز به آن نگاهی بیندازید، این کار باعث می شود اعتماد به نفس شما تا حد زیادی افزایش پیدا کند.

مشکلات اعتماد به نفس پایین

  • خودتان را با کسی مقایسه نکنید

خیلی از افرادی که با کمبود اعتماد به نفس مواجه هستند خودشان را بادیگران مقایسه می کنند و فکر می کنند دیگران از آن ها بهتر هستند. تمامی ما انسان ها دارای یک سری ویژگی های خوب و یک سری ویژگی های بد هستیم و باید خودمان را با ویژگی های خوبی که داریم، ارزشمند بدانیم و هیچگاه خودمان را دیگران مقایسه نکنیم. اینکه شما خودتان را دوست ندارید و نمی خواهید ویژگی های خوبی که دارید را ببینید، از مشکلات اعتماد به نفس پایین است. متاسفانه این افراد با دیگران زندگی می کنند تا با خودشان و هر کاری که انجام می دهند براساس نظر و نگاه های دیگران است. افراد با اعتماد به نفس به خودشان و توانایی هایی که دارند ایمان دارند و خودشان را درجه یک می دانند.

اگر شما دائما در حال مقایسه خودتان با دیگران هستید، باید برای تقویت اعتماد به نفس تلاش کنید. زیرا هیچگاه به موفقیت نمی رسید.

خواندن بهترین کتاب اعتماد به نفس می تواند باعث افزایش اعتماد به نفس و آگاهی شما شود. برای اطلاعات بیشتر، حتما به مقاله های دیگر سایت ما مراجعه کنید.

  • کمال گرا هستند

کمال گرا هستند

مشکلات اعتماد به نفس پایین می تواند به سادگی در افراد مشاهده شود.

یکی از آن ها کمال گرایی است. افرادی که کمال گرا هستند همیشه از خودشان یک انسان بی نقض و کامل را انتظار دارند. آن ها دائما با خودشان فکر می کنند کار هایی که انجام می دهند ناقص است. به همین علت نمی توانند بسیاری از کار هایی که دارند را به اتمام برسانند. اگر به این افراد بگویید کامل گرا هستند، ناراحت می شوند و به هیچ عنوان این موضوع را نمی پذیرند. کامل گرایی یعنی اینکه ما برای انجام یک کار استاندارد هایی را برای خودمان و کسانی که با آن ها در ارتباط هستیم، تعیین می کنیم. فرد کامل گرا چون کاری را پیش نمی برد و یا از انجام دادن کاری رضایت کافی را ندارد، به توانایی هایی که دارد، باور پیدا نمی کند و اعتماد به نفس بالایی را تجربه نمی کند.

این افراد استاندارد های بالایی را برای خودشان تعیین می کنند و همیشه به دنبال یک زمان مناسب و طولانی برای انجام دادن کار هایشان هستند. این افراد به امید هستند که روزی یک زمان خالی را پیدا می کنند و کار مورد نظرشان را انجام می دهند. اگر شما تمایل دارید کمال گرایی خودتان را کنار بگذارید، پیشنهاد می کنم دوره جامع اعتماد به نفس سایت ما را شرکت کنید.مشکلات اعتماد به نفس پایین

  • از زبان بدن قدرتمندی برخوردار نیستند

از زبان بدن قدرتمندی برخوردار نیستند

یکی دیگر از مشکلات اعتماد به نفس پایین در افرادی که کمبود اعتماد به نفس دارند، این است که این افراد زبان بدن خوبی ندارند. این افراد با پشتی خمیده و شانه های افتاده راه می روند یا می نشینند و این موضوع باعث می شود که از نظر دیگران بی اعتماد به نفس بنظر برسند.

برای مثال این افراد در یک مصاحبه کاری شرکت کرده اند و با حالت خمیده و بی حال روی صندلی نشسته اند، قطعا کارفرمایی که در آن جا قرار دارد، او را فردی بی خیال و بی تجربه تصور می کند. حرکات دست های شما یک بخش بسیار مهم در زبان بدن شما محسوب می شود. حرکات بیش از اندازه از دست ها باعث می شود شما فردی غیر حرفه ای و بی اعتماد به نفس بنظر بیایید. پر هیز از تماس و ارتباط چشمی باعث می شود شما غیر حرفه ای و بی اعتماد به نفس بنظر بیایید. بعضی از افراد تصور می کنند کسی که تماس چشمی برقرارنمی کند، ریاکار است.

خیلی از افراد در جلسات و مهمانی هایی که شرکت می کنند به سختی با دیگران ارتباط برقرار می کنند و دائما خودشان را با تلفن همراه سرگرم می کنند. به شما توصیه می شود هنگامی که در جمعی هستید و با کسی در حال گفت و گو هستید، از بی توجهی و سرگرم کردن خودتان با تلفن همراه خودداری نمایید.

نشستن به صورت دست به سینه و ایستادن می تواند حالت تدافعی را به فرد مقابل نشان دهد و باعث شود طرف مقابل تحت تاثیر شما قرارنگیرد. سعی کنید دست هایتان را در راستای بدنتان قرار بدهید و به طرف مقابل این پیام را منتقل کنید که پذیرای گفت و گو با او هستید. مشکلات اعتماد به نفس پایین

بیشتر بخوانید : آیا می دانستید براساس مطالعات، نرخ افسردگی در سراسر جهان حدود 3.4 است.

  • دوره اعتماد به نفس

دوره اعتماد به نفس

اگر دوست دارید اعتماد به نفس خودتان را افزایش دهید به شما پیشنهاد می کنم در دوره جامع و پیشرفته اعتماد به نفس سایت ما را تهیه کنید. شما با گذارندن در این دوره معنا و مفهوم اعتماد به نفس خودتان را درک می کنید و متوجه می وشید که این خودتان هستید که می توانید برای تقویت اعتماد به نفس خودتان تلاش کنید.

یکی از مهم ترین عوامل در برقراری روابط اجتماعی، ازدواج، شغل و بسیاری از موارد دیگر، اعتماد به نفس و باوری است که به خودتان دارید.

مشکلات اعتماد به نفس پایین

 

b2n

yun

Low self-esteem problems