راه های تقویت اعتماد به نفس

راه های تقویت اعتماد به نفس به ما کمک می کند تا اعتماد به نفس ما که یک کلید مهم طلایی برای رسیدن به موفقیت است را بدست آوریم.اعتماد به نفس یعنی اینکه ما به خودمان و توانایی هایی که داریم، احساس مثبت و باور داشته باشیم. همه ما برای رسیدن به موفقیت باید اعتماد به نفس داشته باشیم. هر جور که شده شما باید این مهارت را در خودتان تقویت کنید.همه چیز به خود ما بستگی دارد، یعنی این خود ما هستیم که باید اعتماد به نفس را در وجودمان تقویت و افزایش دهیم.اعتماد به نفس بالا یکی از نیاز های مهم برای هر فردی است و هر فرد باید از اعتماد به نفس بالایی برخوردار باشد تا احساس ارزشمندی و مفید بودن را داشته باشد.

اگر می خواهید اعتماد به نفس خودتان را افزایش دهید باید به این نکته توجه داشته باشیدو در ابتدا به به نکته توجه کنید که آیا فرد موفقی وجود دارد که  بدون داشتن اعتماد به نفس به موفقیت رسیده باشد؟ قطعا جواب این سوال خیر است. یکی مهارت های ضروری که ما برای رسیدن به اعتماد به نفس به آن نیز داریم، اعتماد به نفس است. در مسیر رسیدن به موفقیت ممکن است برای تمامی افراد اتفاقاتی زیادی مانند آسیب های ورزشی، بیماری، از دست دادن عزیزان و مشکلات فراوان و غیر منتظره دیگری پیش بیاید. اگر شما در راه رسیدن به هدف هایتان اعتماد به نفس نداشته باشید، تسلیم می شوید و نمی توانید در مقابل سختی هایی که قرار دارد، نمی توانید مقاوم باشید.

 در ادامه این مقاله ارزشمن همراه ما باشید تا با راه های افزایش اعتماد به نفس آشنا شوید.

بهترین دوره اعتماد به نفس

راه های تقویت اعتماد به نفس

خارج شدن از ناحیه امن

خارج شدن از ناحیه امن یکی از راه های تقویت اعتماد به نفس این است که شما از ناحیه امن خودتان خارج شوید. هر کدام از ما دارای یک ناحیه امن هستیم. این ناحیه امن ممکن است واقعی نباشد و ممکن است این ناحیه امن یک ساختار عاطفی، روانی یا رفتاری باشد.

این ناحیه امن یک مکان آروم و پر از آرامش در ذهن ما است اما خطرناک ترین جای ممکن هم به حساب می آید.راه های تقویت اعتماد به نفس

شما با قرار گرفتن در منطقه امن، با هیچگونه چالش و مشکلی مواجه نمی شوید. ماندن در این ناحیه می تواند منجر به عملکرد یکنواخت و خسته کننده شود.

خارج شدن از ناحیه امن یک عامل مهم برای رشد است.شما با خارج شدن از ناحیه امن ریسک کردن را یاد می گیرید. ریسک کردن عاقلانه به شما کمک می کند تا رشد کنید زیرا چیزی به نام شکست وجود ندارد. شکست ها تنها تجربه ای هستند که باعث رشد و پیشرفت ما می شوند.وقتی شما از ناحیه امن خودتان که در افکار خود ساخته اید، وارد یک دنیای واقعی می شوید و با چالش های جدیدی آشنامی شوید.شما با خارج شدن از ناحیه امن به این درک می رسید که چه توانایی ها و استعداد هایی دارید که می توانید از این توانایی ها برای رسیدن به موفقیت استفاده کنید.

اگر شما فقط به عادت های روزمره و عادت های قدیمی خودتان زندگی کنید، هیچوقت به خودتان اجازه نمی دهید که با چالش ها و تجربه های جدید آشنا شوید. یکی از روانشناسان آمریکایی به نام آبراهام مازلو خود شکوفایی را اینگونه تعریف می کند که :

( انسان باید به چیزی تبدیل شود که توانایی اش را دارد. می توانیم نام شکوفایی را بر این  نیاز بگذاریم )

بیشتر بخوانید : آیا می دانستید یکی از عمل های دیگر افسردگی می تواند ژنتیک باشد و زمینه ی ژنتیکی داشته باشد.

راه های تقویت اعتماد به نفس

ویژگی افراد با اعتماد به نفس بالا

ویژگی افراد با اعتماد به نفس بالا

  1.  در زمان حال زندگی می کنند
  2.  افرادی جذاب و کاریزماتیک هستند
  3.  در زمان حال زندگی می کنند
  4.  به دنبال یادگیری مطالب جدید هستند

یکی از راه های تقویت اعتماد به نفس این است که شما با خصوصیات افرادی که اعتماد به نفس بالا دارند، آشنا شوید یکی از ویژگی افراد با اعتماد به نفس این است که به راحتی نه می گویند و هر پیشنهادی که با آن موافق نیستند را قبول نمی کنند.

شما نیز اگر می خواهید اعتماد به نفس خودتان را افزایش دهید باید با مهارت نه گفتن آشنا شوید. شما باید بتوانید به راحتی در برابر خواسته هایی که نمی خواهید آن ها را قبول کنید، نه بگویید.

تفاوت اعتماد به نفس و عزت نفس

راه های تقویت اعتماد به نفس

برای افزایش و تقویت اعتماد به نفستان می توانید به مقاله های تعریف اعتماد به نفس و افزایش اعتماد به نفس درباره ظاهر مراجعه کنید.

b2n

yun

Ways to boost confidence