رابطه زبان بدن و اعتماد به نفس

رابطه زبان بدن و اعتماد به نفس بسیار ارتباط تنگاتنگی با یکدیگر دارند. اعتماد به نفس ریشه در باور ها و احساسات درونی شما دارد. یکی از مهم تریناین رفتار ها برای تقویت و افزایش اعتماد به نفس، زبان بدن است. زبان بدن بسیاری از واقعیت ها را راجب اعتماد به نفس  و احساسی که یک فرد دارد مشخص می کند. اعتماد به نفس بالا نقش اساسی و کلیدی در موفقیت های شما دارد. یکی از راحت ترین رایج ترین راه ها اطلاع از میزان اعتماد به نفس هر فرد، بررسی زبان اوست.

افراد مختلف با زبان بدن خودشان نشان می دهند که چه خصلت هایی درون خود دارند و با هر موقعیتی با چه احساسی روبه رو می شوند. یکی از راه های افزایش اعتماد به نفس تمرین ویژگی هایی است که افراد اعتماد به نفس آن را دارا هستند. در صورتی که شما دورغی را در حال گفتن باشید، زبان بدن شما به آن دروغ را به خوبی برای طرف مقابل مشخص می کند. مغز شما خواسته های خود را می فرستد و اگر چیزی را بخواهید، چشمان شما اولین چیزی هستند که خواسته شما را نشان می دهد و در نتیجه چشمان شما اولین راه و ابزار است که توسط زبان بدن شما بکار گرفته می شود. به دلیل همین است که می گویند وقتی با شخصی در حال گفت و گو هستید به چشمان طرف مقابل نگاه کنید تا تمامی احساسات شما به طرف مقابل منتقل شود.

رابطه زبان بدن و اعتماد به نفس

  • صاف بایستید

صاف بایستید

یکی از حالا زبان بدن که در رابطه زبان بدن و اعتماد به نفس اهمیت دارد، این است که همیشه و در همه حال صاف ببایستید. کسی که به صورت صاف و با شانه های صاف می ایستد، در اندام و استایل او حالت اطمینان بیشتری مشاهده می شود.

سعی کنید شانه های خودتان را صاف نگه دارید و حالت بدن خود را جمع نکنید.

رابطه زبان بدن و اعتماد به نفس

  • برقراری تماس چشمی

برقراری تماس چشمی

با حفظ و ارتباط چشمی موثر می توانید تعاملات اجتماعی و زندگی خود را بالا تر ببرید. چشم ها  نقشی اساسی در زبان بدن دارند و به عنوان یک ابزار قوی در بیان قدرت نمایی بکار می رود.

مثال های زیادی درباره این موضوع وجود دارد. برای مثال وقتی شما تعجب می کنید چشم هایتان گشاد می شود. شما باید در ارتباطات خود ارتباط چشمی درست و موثر داشته باشید و همه ما در طول زندگی خود از ارتباط چشمی استفاده می کنیم اما گاهی ممکن است توجه زیادی به زبان بدن خودمان و  ارتباط چشمی که داریم نداشته باشیم.

ارتباط چشمی ما با توجه به شرایط، مکان، شخصیت و عوامل مختلف دیگر متفاوت است. در بسیاری از موارد نباید به طور کامل به چشم های طرف مقابل زل بزنید و باید هر از چند گاهی  به اطراف خود نیز دقت داشته باشید. اهمیت ارتباط چشمی بقدری بالا و زیاد است که با حذف ارتباط چشمی بخشی از محتوای  گفتگو ما به سادگی به دیگران منتقل نمی شوند.

زبان بدن و ارتباط چشمی در بسیاری از موارد، جایگزین کلمات و سخنان شما می شود و ما صرفا با نگاه خودمان، می توانیم پیام های خود را به طرف مقابل منتقل کنیم.

تماس چشمی به معنای نگاه کردن مستقیم به مردمک طرف مقابل نیست، بلکه ما باید با تماس چشمی باید فاصله فضای میانی پیشانی و چشمان طرف مقابل را جستجو کنید.

رابطه زبان بدن و اعتماد به نفس

بیشتر بخوانید : آیا می دانستید افسردگی در ایران با نرخ ۱۲.۵ درصد سالانه، به صورت تصاعد هندسی در حال افزایش است! 

  • انجام حرکات با آرامش و طمانینه

انجام حرکات با آرامش و طمانینه

یکی از موارد مهم در رابطه زبان بدن و اعتماد به نفس این است که از حرکات سریع بپرهیزید. شما باید بر روی همه حرکات زبان بدن خود از حرکات دستان خود تا قدم زدن خود دقت داشته باشید و سعی کنید با دقت و آرامش  و با اعتماد به نفس  د رموقعیت های مختلف زبان بدن خودتان را حفظ کنید.

سرعت زیاد و سریع در کار ها نشاندهنده نگرانی برای تمام نشدن کار هاست. زبان بدن افراد با اعتماد به نفس نشاندهنده آرامش و اطمینانی است که آنها در نسبت به مهارت هایی که دارند اطمینان و به حرف زدن خودشان باور دارند.

رابطه زبان بدن و اعتماد به نفس

 

 

خیلی از افرادی وجود دارند که اعتماد به نفس بالایی دارند ولی از زبان بدن قدرتمندی برخوردار نیستند.

همانطور که مطالعه کردیم، به این نتیجه رسیدیم که زبان بدن یکی از ویژگی های افراد با اعتماد به نفس است.

برای افزایش و تقویت اعتماد به نفس خودتان می توانید یکی از دوره های جامع و ارزشمند ما را تهیه کنید و روی مهارت هایی که دارید سرمایه گذاری  کنید.

b2n

yun

The relationship between body language and self-confidence