تاثیر اعتماد به نفس در رانندگی

تاثیر اعتماد به نفس در رانندگی بسیار موضوع پر اهمیت و مهمی محسوب می شود. امروزه رانندگی یکی از مهارت هایی است که همه باید آن را بلد باشند تا بتوانند به خوبی رانندگی کنند و از پس انجام کار های خودشان بربیایند. مهارت رانندگی نیاز به تقویت اعتماد به نفس است، زیرا شما پس از گذاراندن دوره های آموزشی رانندگی، نیازمند به اعتماد به نفس و باور به مهارت رانندگی هستید. در ادامه ای مقاله همراه ما باشید تا با مهارت های رانندگی بیشتر آشنا شوید. عدم و کمبود اعتماد به نفس بیشتر در خانم ها نسبت به آقایان دیده می شود.

بیشتر خانم ها علاقه زیادی به رانندگی کردن دارند و هنگام رانندگی لذت می برند. اما بعضی از آن ها از رانندگی می ترسند و باور اینکه می توانند یک راننده ماهر شوند را ندارند. بسیاری از خانم ها کلاس های آیین نامه و شهری را می گذارنند، اما در شرکت کردن امتحان شهری دچار مشکل می شوند. یا بعضی از خانم ها هستند که امتحان شهری را قبول می شوند اما بعد از آن به سراغ رانندگی کردن نمی روند. کسانی هستند که بدلیل کمبود اعتماد به نفس در رانندگی و ترسی که دارند، هیچگاه به تنهایی رانندگی نمی کنند و از رانندگی کردن خیلی می ترسند. این افراد به دلیل ترسی که دارند، حاضر هستند تا آخر عمرشان دست به رانندگی نزنند و این مهارت را آموزش نبینند.

رانندگی به اینگونه است که ما بایددر رانندگی کردن بتوانیم بر اساس استانداردی که خودمان داریم و قوانین آموزش رانندگی، یک ماشین را برانیم و در مواقع حساس درست ترین تصمیم گیری را انجام دهیم. اعتماد به نفس در خانم ها باعث تفکر و عواملی است که در باور های اجتماعی وجود دارد.

 • ترس از رانندگی را پیدا کنیم

ترس از رانندگی را پیدا کنیم  تاثیر اعتماد به نفس در رانندگی باعث می شود ما بتوانیم به بهترین شکل ممکن رانندگی کنیم. ترس رانندگی به نام فوبیا در افراد ایجاد می شود. این ترس اختلالی است که یک شخص به طور پیوسته نسبت به رانندگی دارد. ترس از رانندگی می تواند به گونه ای باشد دیگر فرد نتواند رانندگی کند.

اینکه شما دائما با خودتان تکرار کنید که از رانندگی کردن می ترسید و نمی توانید رانندگی کنید باعث می شود ترس از رانندگی در شما دو برابر شود. در ابتدا شما باید به ترس از رانندگی در خودتان آگاه شوید. این ترس در بعضی ها ممکن است بخاطر یک حادثه و اتفاق بد در گذشته باشد. باور های غلطی راجب ترس از رانندگی وجود دارد که باعث می شود اعتماد به نفس شما در رانندگی کاهش پیدا کند.

گاهی ممکن است ترس از رانندگی به دلیل آموزش ندیدن و نداشتن تسلط کافی باشد. ابتدا شما باید بر ترس خودتان آگاه شوید و سپس آن را حل کنید.

تاثیر اعتماد به نفس در رانندگی

 • استرس وارد کردن کمک راننده

تاثیر اعتماد به نفس در رانندگی در اوایل آموزش دیدن از طرف کمک راننده می تواند به شما منتقل شود. اینکه شما با چه کسی رانندگی را شروع کرده اید بسیار مهم است. در انتخاب کسی که می خواهد به شما آموزش دهد بسیار دقت کنید. برخی از افراد با راننده آقا و برخی با راننده خانم راحت تر هستند و این کاملا بستگی به خودتان دارد که با کدام جنس از آموزش دهنده راحت تر هستید.

تمام اعتماد به نفس و مهارت شما به کلاس های آموزشی که در آن شرکت می کنید بر نمی گردد. شما باید قبل از امتحان تمرین بسیاری داشته باشید تا در امتحان شهری قبول شوید. اگر از رانندگی می ترسید با گام های کوچک شروع کنید. از روزی 20 دقیقه شروع کنید و آن را افزایش دهید. تاثیر اعتماد به نفس در رانندگی

 • دیدن سانحه تصادف

دیدن سانحه تصادف

شاید به دلیل یک اتفاق بدی که در گذشته خود داشته اید از رانندگی کردن می ترسید یا فردی جلوی شما یک تصادف سنگینی داشته است. شما باید روی ضمیر ناخوداگاه خودتان کار کنید و نگذارید خاطره های بد تاثیر اعتماد به نفس در رانندگی را از شما بگیرید.

تاثیر اعتماد به نفس در رانندگی

 • حفظ آرامش در حین رانندگی

حفظ آرامش در حین رانندگیبه رانندگی خودتان و مهارت هایی که دارید ایمان داشته باشید و در همه حال حتی تصادف، آرامش خودتان را حفظ کنید.

قبل از امتحان آیین نامه خودتان و امتحان شهری رانندگی، سعی کنید آرامش ذهنی داشته باشید و استرس را از خودتان دور کنید. قبل از رانندگی کردن نفس های عمیق بکشید و نگران چیزی نباشید. شما تمامی تلاشتان را کرده اید و در صورت عدم قبول شدن، دوباره تمرین می کنید و در امتحان های بعدی قبول می شوید. برای غلبه بر ترستان قبل از رانندگی و امتحان رانندگی، باید روی اعتماد به نفس در رانندگی کار کنید.

شما خودتان را یک فرد شایسته و با لیاقت در رانندگی کردن بدانید. سعی کنید هنگام رانندگی مردن از تلفن همراه یا آهنگ های با کلام استفاده نکنید.

بعضی از افراد هستند که به خانم ها و کسانی که در رانندگی تازه وارد هستند، توهین می کنند، سعی کنید به این گونه افراد هیچگونه توجهی نداشته باشید و فقط و فقط تمرکز خودتان را روی رانندگی بگذارید.

تاثیر اعتماد به نفس در رانندگی

 • ترفند های غلبه بر ترس در رانندگی

ترفند های غلبه بر ترس در رانندگی

برای تاثیر اعتماد به نفس در رانندگی  و فواید اعتماد به نفس بالا باید بر استرس خودتان غلبه کنید و سعی کنید که به توانایی های خودتان در رانندگی کردن باور داشته باشید. شما می توانید با مرور زمان اعتماد به نفس خود را در رانندگی کردن افزایش دهید و به یک راننده ماهر تبدیل شوید.

 • برای افزایش تمرکز مدیتیشن کنید
 • اوایل یادگیری در جاهای خلوت رانندگی کنید
 • مسیر های جدیدی را برای رانندگی کردن امتحان کنید
 • نگرانی و ترس خودتان را کنار بگذارید
 • به یاد داشته باشید همه ممکن است در رانندگی اشتباه کنند و با سانحه مواجه شوند
 • اگر استرس گرفتید، کنار بزنید و کمی استراحت کنید
 • از ماشین خودتان استفاده کنید
 • از عوامل حواس پرتی مانند حرف زدن، تلفن همراه و آهنگ خودداری نمایید.

اگر شماهم دوست دارید در رانندگی کردن اعتماد به نفس کافی داشته باشید و آن را افزایش بدهید، به شما پیشنهاد می کنیم در دوره جامع اعتماد به نفس شرکت کنید و اعتماد به نفس خودتان را افزایش بدهید و به یک راننده ماهر و حرفه ای تبدیل شوید.

تاثیر اعتماد به نفس در رانندگی

b2n

yun

The impact of confidence in driving