برنامه های افزایش اعتماد به نفس

ما برای افزایش اعتماد به نفس نیاز به برنامه های افزایش اعتماد به نفس داریم. تقویت اعتماد به نفس به خود شما بستگی دارد و هیچکس نمی تواند اعتماد به نفس را در شما ایجاد و تقویت کند. اعتماد به نفس یک حس درونی است که شما نسبت خودتان و توانایی های است که دارید. تعاریف مختلفی راجب اعتماد به نفس وجود دارد که معمولا این تعاریف به جای یکدیگر استفاد می شوند و در اینترنت تعاریف مشخصی راجب آن ها بیان نمی شود.

ما زمانی اعتماد به نفس خواهیم داشت که مهارت کافی برای انجام دادن کاری را داشته باشیم و همچنین خودمان یک تصویر ذهنی مثبت راجب توانایی هایی که داریم، داشته باشیم. اگر شما با اعتماد به نفس پایین اقدام به انجام دادن کاری کنید، درست انجام دادن آن غیر ممکن است و شما با کیفیت خوبی آن را انجام  نخواهید داد.

  • یاد گرفتن مهارت کافی

یاد گرفتن مهارت کافی

برای افزایش اعتماد به نفس، شما نیازمند به  به یادگیری مهارت های جدید هستید. اگر در ابتدای هر کاری ما مهارت لازم و کافی را نداشته باشیم، نمی توانیم در شروع کار موفق باشیم.

شما با یادگیری مهارت های جدید باعث افزایش و بهبود اعتماد به نفس خودتان می شوید. مهارت هایی که باعث می شود احساسات و رفتار شما توسعه و رشد پیدا کند. بسیاری از افراد با یادگیری مهارت های جدید توانسته اند به دستاورد های جذابی در زندگی برسند.تمرکز روی مهارت هایی که دارید و یادگیری مهارت های جدید باعث می شود شما زندگی بهتری داشته باشید. یادگیری مهارت های جدید به شما کمک می کند تا در مسیر رشد و پیشرفت گام بردارید.

یکی از این مهارت های، یادگیری مهارت زبان بدن است. زبان بدن شما نشان می دهد که چقدر به خودتان و توانایی هایی که دارید ایمان دارید. برای مثال کسی که صاف می ایستد و شانه هایش را عقب می برد، یعنی اینکه نسب به بقیه افراد اعتماد به نفس بیشتری دارد.

برنامه های افزایش اعتماد به نفس

  • تهیه فهرست از تمامی ویژگی های مثبت خودتان

یکی از برنامه های افزایش اعتماد به نفس، تهیه لیست از تمامی ویژگی های مثبت خودتان است. برگه ای را بردارید و تمامی چیزهای خوبی که راجب خودتان وجود دارد را روی آن بنویسید. برای افزایش اعتماد به نفس هر روز باید به این برگه و توانایی هایی که دارید، نگاهی بیندازید تا هیچگاه خودتان را با دیگران مقایسه نکنید و به توانایی های خودتان باور داشته باشید.

  • به ظاهر خودتان اهمیت دهید

یکی از برنامه های افزایش اعتماد به نفس این است که شما باید به خودتان و ظاهری که دارید اهمیت بدهید. در انتخاب لباس هایی که می پوشید، دقت کنید. این کار باعث می شود که احساس بهتری نسبت به خودتان داشته باشید. لباس های شما باید طوری باشد که میزان موفقیت و اعتماد به نفس شما را نشان دهد.

  • جسورانه و مقتدر صحبت کردن

جسورانه و مقتدر صحبت کردن

در برنامه های افزایش اعتماد به نفس خود، یادگیری مهارت فن بیان را بنویسید. داشتن مهارت فن بیان باعث می شود شما تاثیر گذار و کاریزماتیک تر باشید. داشتن یک لحن جسورانه  و مقتدر، نشان دهنده اعتماد به نفس بالا است. افرادی که دارای فن بیان قوی هستند در هنگام سخنرانی و حرف زدن در موقعیت های مختلف، اعتماد به نفس زیادی دارند. فردی که دارای اعتماد به نفس است از اعتماد به نفس بالایی نیز برخوردار است.

هر چقدر یک فرد از مهارت فن بیان قوی تری برخوردار باشد به راحتی می تواند در جمع  صحبت کند و روابط تاثیر گذاری بهتری داشته باشد. تقویت یکی از این مهارت ها باعث می شود یکی از این مهارت ها تحن تاثیر قرار بگیرد.

بیشتر بخوانید: آیا می دانستیدیکی از شایع ترین علائم افسردگی می تواند کمبود اعتماد به نفس در افراد باشد.

  • مثبت فکر کنید

مثبت فکر کنید

داشتن انرژی مثبت باعث می شود حس بهتری نسبت به شرایط موجود و خودتان داشته باشید.

علاوه بر اینکه در برنامه های افزایش اعتماد به نفس داشتن تفکر و مثبت را اضافه می کنید، روزانه برای خودتان یک برنامه شکرگذاری داشته باشید. هر روز صبح که از خواب بیدار می شوید برای تقویت اعتمادبه نفس خودتان، برگه ای بردارید روی آن چیز هایی را بنویسید که بابت آن ها شکر گذار هستید.

برای شکر گذاری حتما لازم به نوشتن چیزهای بزرگ نمی باشد.

 

این برنامه تنها یک برنامه مشابه برای شما بود تا با برنامه های افزایش اعتماد به نفس آشنا شوید. برای داشتن یک برنامه ای که باعث تقویت و افزایش اعتماد به نفس شما شود، نیازمند به یک برنامه ای هستید که خودتان آن را نوشته اید.

b2n

yun

Programs to increase confidence