انواع افسردگی

  در این مقاله ما قصد داریم تا انواع افسردگی را برای شما معرفی کنیم  تا در صورت داشتن افسردگی در خودتان یا اطرافیانتان این بیماری را شناسایی کرده و در زمان مناسب این بیماری را درمان کنید.

افسردگی  ممکن است برای هر فردی در هر سنی، پیش بیاید. افسردگی  داشتن دوره ای کوتاه راجب غم و اندوه است که ما آن را تجربه می کنیم. این غم اندوه ممکن است یک هفته یا مدت ها طول بکشد و احساسات و روح شما را درگیر کند. داشتن بیماری های افسردگی  برای هر کس متفاوت و ممکن است مدت زمان زیادی طول بکشد.

در ابتدا ما باید اعلائم افسردگی را شناسایی کنیم  بعد از آن به دنبال رهکار هایی برای  برای درمان بیماری افسردگی باشید. افسردگی انواع مختلفی دارد که ممکن است در برخی از علائم، تمام افسردگی ها ویژگی های مشترکی داشته باشند. همه ما زمان هایی دچار ناامیدی و  شده ایم و انگیزه ای برای ادامه دادن زندگی نداشته ایم. همه افراد با انواع مختلف افسردگی که دچار می شوند، علائم یکسانی ندارند. افسردگی بصورت یک نوع نیست و به شکل های گوناگون بروز می کند.

علائم و داشتن بیماری افسردگی، در هر کس متفاوت است. برخی از علائم افسردگی می توانیم به موارد زیر اشاره کنیم که شامل

 • تغییر در ساعات خواب ( کم خوابی یا خوابیدن زیاد )
 • کمبود انرژی
 • مشکل در انجام دادن کار های روزمره
 • اجتناب از دیدن دوستان و خانواده
 • از دست دادن علاقه به چیزی که دوستش دارید
 • تغییر در اشتها
 • احساس غم و اندوه بلند مدت
 • احساس بی ارزشی و ناامیدی
 • عدم توانایی در تمرکز
 • فکر کردن زیاد به مرگ وخودکشی
 • در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا با انواع افسردگی و علائم مخعتلف آن آشنا شوید.

بیشتر بخوانید : آیا می دانستید افزایش اعتماد به نفس در مردان می تواند شما را رسیدن در اهدافی مانند رابطه عاشقانه، شغل و مسیر درست زندگی کمک کند.

انواع افسردگی و درمان آن

انواع افسردگی و درمان آن

این نوع بیماری روانی به نام افسردگی، انواع مختلفی دارد که باعث تغییراتی در جسم و روح شما می شود.  افسردگی باعث تغییرات روانی و جسمی مانند افزایش وزن یا کاهش حجم می شود. بسیاری از کسانی که به افسردگی دچار می شوند در مدیریت و انجام دادن کار های روزمره خودشان دچار مشکل می شوند. شدت و علائم انواع افسردگی می تواند از نوع خفیف و شدید باشد.

افسردگی مانند تمام بیماری ها قابل درمان می باشد و شما می توانید با مراجعه به درمانگر و مصرف دارو های ضد افسردگی، این بیماری را درمان کنید. برای درمان افسردگی بهتر است در همان ابتدای این بیماری به درمانگر مراجعه کنید تا این بیماری تشدید نشود.

افسردگی ماژور

افسردگی ماژور

این نوع از افسردگی یکی از انواع افسردگی می باشد که جزو شایع ترین افسردگی هاست. افسردگی ماژور یا افسردگی بالینی گاهی به عنوان افسردگی تک قطبی شناخته می شود و این اختلال کمی جدی تر از انواع افسردگی دیگر است. این افسردگی بر روی  فعالیت های روزمره شما تاثیر جدی می گذارد و باعث اختلال در کار های روزمره شما می شود. برای اینکه تشخیص شوید به این نوع افسردگی مبتلا شده اید، باید تشخیص دهید حداقل به مدت 2 هفته، علائم افسردگی ماژور در فرد وجود دارد. این نوع از افسردگی در جامعه شناخته شده است و دارو های این بیماری شناخته شده و وجود دارد.

بیشتر بخوانید : آیا می دانستید اعتماد به نفس یکی از کلید های اصلی برای رسیدن به موفقیت است!

 • علائم افسردگی ماژور

علائم افسردگی ماژور

علائم انواع افسردگی، مانند افسردگی های دیگر است و در بسیاری از موارد با انواع افسردگی دیگر  مشترک است.

 1. داشتن احساس گناه
 2. عدم داشتن اعتماد به نفس
 3. بی انگیزگی و نداشتن علاقه
 4. اختلال در ساعات خواب
 5. خستگی و نداشتن انرژی در طول روز
 6. فکر های مکرر راجب خودکشی و مرگ
 7. کاهش وزن و اشتها
 8. از دست دادن علاقه برای انجام کار های روزمره

افسردگی دیستایمیا

افسردگی دیستایمیا

یکی دیگر از انواع افسردگی می توانیم به افسردگی دیستایمیا اشاره کرد. این نوع از افسردگی، یک افسردگی طولانی مدت است که به شدت نوع افسردگی ماژور نیست. این نوع افسردگی کمی شدید تر است که باعث اختلال در خلق و خوی افراد می شود و ممکن است این بیماری در مدت زمان طولانی مانند یک سال طول بکشد. بیشتر درمانگر ها در این نوع از افسردگی، بر این باور هستند که این نوع افسردگی با صحبت درمانی بیشتر از دارو درمانی جواب می دهد. البته یک درمانگر می تواند صحبت درمانی را با دارو درمانی ترکیب کند تا نتیجه بهتر و موثر تری برای فردی که بیماری افسردگی دارد، حاصل شود.

برای افزایش اعتماد به نفس خودتان به مقاله، چطور اعتماد به نفسمون رو ببریم بالا مراجعه کنید!

·  علائم افسردگی دیستایمیا

1.       داشتن  خستگی بیش از اندازه

2.      نداشتن تمرکز

1.       تغییر در ساعات خوابیدن

برای درمان افسردگی بهتر است سریعا اقدام کنید تا افسردگی تشدید نشود و مشکلات جدی برای شما پیش نیاید.

b2n

yun

Types of depression