افسردگی چیست؟

یکی از سوالاتی که بطور معمول برای افراد پیش می آید، این است که افسردگی چیست؟ افسردگی یکی از شایع ترین بیماری های که  احساس غم و اندوه را با تجربه هایی از زندگی روبه رو می شوندو نیاز به درمان و مراجعه به درمانگر دارند. زمانی که این بیماری در مراحل اولیه و هنگامی که تشدید نشده است،  بهتر است درمان شود. بیماری روانی افسردگی سبک زندگی شما را تغییر می دهد، بگونه ای که شما نمی توانید کار های روزمره خودتان را انجام دهید. بیماری روانی افسردگی در صورت عدم درمان، پیامد های ناگوار و فاجعه باری برای شما دارد.

آمار ها در ایران بر این واقعیت است که شیوع  افسردگی در ایران روز به روز در حال افزایش یافتن است. افرادی که دچار افسردگی می شوند، به حدی از  ناامیدی می رسند که دست به خودکشی می زنند و در همه حال به فکر مرگ هستند. شناخت علائم افسردگی، تاثیر زیادی بر روی درمان و پیشگیری از  افزایش و تشدید شدن این بیماری دارد.

تشخیص دادن بیماری روانی افسردگی، موضوع بسیار پیچیده ای است اینکه علائم افسردگی در هر فرد افسرده چگونه است، بستگی به ریشه فرهنگی و شرایط اجتماعی دارد. گاهی اوقات ممکن است برای تمامی افراد اتفاقاتی پیش آید که حالات روحی آن ها را تحت تاثیر قرار دهد. بیماری افسردگی ممکن است بر اثر ناملایمات زندگی، بیماری های جسمی و… بروز دهد. بیشتر افرادی که افسرده می شوند، اندوه و  ناراحتی زیادی را  تحمل می کنند.

بر خلاف خیلی از افراد، افسردگی نیز برای کودکان پیش می آید و آنان را نیز درگیر می کند. افراد به روش های متفاوتی افسردگی را تجربه و داشتن بیماری روانی افسردگی، افسردگی ممکن است در کار های روزانه شما اختلال ایجاد کند و میزان بهره وری شما را  به میزان زیادی کاهش دهد.

بیشتر بخوانید : برای اطلاع از علت کاهش اعتماد به نفس بعد از ازدواج به این مقاله در سایت مراجعه نمایید.

افسردگی چیست؟

 افسردگی در کودکان

افسردگی در کودکان افسردگی چیست؟ افسردگی در سنین پایین حتی در کودکان نیز بروز می دهد و بسیاری از کودکان نیز به بیماری افسردگی دچار می شوند علائم بیماری افسردگی در کودکان متفاوت می باشد. افسردگی در کودکان با علائمی مانند خشم و گریه همراه است. آماری که از افسردگی در ایالات متحده نشان می دهد، کودکان 3 درصد و نوجوانان 8 درصد از بیماری افسردگی رنج می برند. افسردگی در  پسران زیر 10 سال نیز بسیار شایع و زیاد است. بیماری روانی افسردگی در نوجوانان بسیار بیشتر از کودکان می باشد.

  1. علائم افسردگی در کودکان
  2. اختلال در تمرکز و یادگیری
  3. خستگی و پایین آمدن آمدن سطح انرژی
  4. داشتن مشکلات جسمی
  5. داشتن گریه و اعصبانیت شدید
  6. گوشه گیری
  7. احساس ناراحتی
  8. حساسیت بیش از حد

آیا می دانستید اهمیت اعتماد به نفس در روابط عاطفی بسیار زیاد است؟

 عوامل افسردگی چیست؟

عوامل افسردگی چیست؟

برای پاسخ دادن به سوال افسردگی چیست؟ و عوامل افسردگی چیست؟ در ادامه این مقاله همراه ما باشید تا به پاسخ  این سوالت پرسید. دانشمندان بر این باور هستند که عوامل مختلفی در شکل گیری افسردگی نقش دارد. تجربه کردن تروما منجر به واکنش مغز نسبت به ترس و استرس افراد می شود.

دومین عاملی که در افسردگی شما نقش فراوانی دارد، ژنتیک است. ژنتیک یکی از عواملی است باعث افزایش خطر ابتلا به افسردگی می شود. علائم افسردگی در کسانی که زمینه ژنتیکی دارند، در سنین پایین تر بروز می کند. عوامل دیگری نیز در  ابتلای افسردگی در این افراد موثر است.

عاملی که همه افراد با آن درگیر هستند، شرایط زندگی می باشد. شرایط زندگی و مالی افراد، امروزه جزو مهم ترین عامل های تعیین کننده در بروز افسردگی است. برای مثال در کشور ایالات متحده، بروز افسردگی در افراد بی خانمان و کسانی که شرایط مالی سختی را دارند، بسیار شایع و زیاد است.

تصاویر مغزی که بر اساس  تحقیقات پزشکان آورده شده است، تصاویر مغزی  حاکی از  کاهش لوب پیشانی مغز در مبتلایان به افسردگی است. افسردگس واکنش غده هیپوفیز  و هیپوتالاس نسبت به تحریکات هورمونی است. احتمال اینکه افرادی که سابقه ابتلا به درد مزمن و اضطراب  و اختلال کم  خوابی و خیلی از بیماری های دیگری را دارند، بیشتر است.

بیشتر بخوانید : برای  مطالعه بیشتر به مقاله معرفی کتاب در زمینه اعتماد به نفس مراجعه کنید.

 

یکی از راهکار هایی که برای درمان افسردگی به شما پیشنهاد می شود، به شما پیشنهاد می کنیم در دوره های توسعه فردی شرکت کنید و  مهارت های خودتان را تا حد بسیار زیادی بالا ببرید.

یادتان باشد برای درمان افسردگی، بهتر است زودتر اقدام کنید تا تشدید نشود!

افسردگی چیست؟

  B2N

YUN

What is depression?