افسردگی چه تاثیری بر روی مغز دارد؟

اخطار ! تا زمانی که این مقاله رایگان ( افسردگی چه تاثیری بر روی مغز دارد؟ ) رایگان را نخوانده اید در دوره افسردگی سایت ما، شرکت نکنید. خواندن مقاله این کمک را به ما می کند که با علائم افسردگی و اینکه چه عملکردی روی مغز دارد، آشنا شوید. پس با ما همرا باشید!

یکی از سولاتی که افراد زیاد می پرسند این است که افسردگی چه تاثیری بر روی مغز دارد؟ افسردگی روی مغز شما تاثیر زیادی دارد و تغییرات شمیمیایی در مغز افرادی که دچار افسردگی دارند، مشاهده  می شود. روان افراد تاثیر زیادی بر روی عملکرد مغز او می گذارد. خیلی از بیماری های جسمی که برای ما بوجود می آید حاصل از روح و روان ما می باشد. وقتی ما به بیماری روانی افسردگی دچار می شویم، بسیاری از بیماری های جسمی را تجربه خواهیم کرد. تمامی  بیماری های جسمی بستگی به روح و روان ما دارد.

افسردگی روی مسیر های عصبی و سیناپس های مغز ما تغییراتی را ایجاد می کند. زمانی که شما دچار افسردگی می شوید منجر به از بین رفتن ارتباط سلول های مغزی شما می شود و به همین دلیل مغز شما مجبور می شود برای پردازش اطلاعات، اترژی بیشتری را صرف کند.بسیاری از کسانی با بیماری روانی افسردگی، دست و پنجه نرم می کنند دچار کمبود حافظه می شوند.

تقریبا می توان گفت افسردگی تاثیر زیادی روی مغز ما می گذارد. قشر پیشانی مغز و درون مغز ما مسئولیت تنظیم احساسات و تصمیم گیری  و شکل گیری های خاطرات گذشته است. زمانی که ما دچار بیماری روانی افسردگی می شویم، این بخش از مغز ما کورتیزول زیادی تولید می کند و باعث کوچک شدن این ناحیه می شود.

در ادامه مقاله همراه ما باشید تا با تاثیرات دیگر افسردگی بر روی مغز آشنا شوید.

در پرسشنامه بک، 13 گروه وجود دارد و هر گروه بیان کننده حالت روانی و روحی در یک فرد است.

افسردگی چه تاثیری بر روی مغز دارد؟

تاثیر افسردگی بر روی مغز

تاثیر افسردگی بر روی مغز

افسردگی چه تاثیری بر روی مغز دارد؟

یکی از دیگر از قسمت های مغز که افسردگی روی آن تاثیر دارد، قسمت هیپوکامپ مغز می باشد. هیپوکامپ بخش وظیفه ذخیره سازی حافظه و اتفاقات را  به عهده دارد و کورتیزول مغز را تنظیم می کند. بدن افراد در زمان استرس و یا حالت های روانی، کورتیزول آزاد می کند. در کسانی که مبتلا به افسردگی هستند، افزایش سطح کورتیزول روند ساخته شدن نورون های جدید بجود آمده را کند می کند و باعث از بین رفتن نورون های هیپوکامپ می شود.

افسردگی چه تاثیری بر روی مغز دارد؟

آمیگدال نیز بخشی از مغز است که  عهده دار پاسخ هایی مانند ترس و لذت را سریع تر می کند. در ابتلای به افسردگی، آمیگدال با سطح بالایی از کورتیزول بزرگ و فعال تر می شود و چنین وضعیتی  به همراه فعالیت های  غیر عادی  در قسمت های دیگر مغز می شود. به دلیل همین موضوع است که افراد افسرده زیاد می خوابند و نمی توانند فعالیت های زیاد روزمره خودشان را  به راحتی انجام دهند. سطح کورتیزول در شب ها کاهش پیدا می کند و در صبح ها افزایش پیدا می کند. اعتماد به نفس

افسردگی چه تاثیری بر روی مغز دارد؟

درمان تغییرات مغزی

درمان تغییرات مغزی

تعدل بین مواد شیمیایی و میزان کورتیزول می تواند از کوچک شدن هیپوکامپ جلوگیری کند. برای این تغییرات، یک سری دارو وجود دارد که شما با مصرف آن ها می توانید تاثیر افسردگی را روی مغز کاهش دهید. داروهایی همانند فلوکسین یا سیتالوپرام که با تغییر میزان هورمون سروتونین در مغز شما باعث تعادل شیمیایی می شود.

داروهای ضد افسردگی 3 حلقه ای باعث افزایش  سطح سطح خلق و خو  و تعادل بین  هورمون های شیمیایی های مغزی می شود. از دارو های 3 حلقه ای می توان به دالو کستین و ایمیپرامین اشاره کرد.

مهار کننده هایی مانند منوآمین اکسید با افزایش دوپامین و سروتونین باعث بهبود ارتباط بین سلول های مغزی می شود. دارو های دیگری نیز برای تثبیت کننده های خلق وخو وجود دارد که باعث ارتباط بین نورون های مغز می شود. بعضی دیگر از دارو های گیاهی نیز وجود دارد که باعث آرامش و بهیود اعصاب می شود، اما تاثیر زیادی ندارد.

افسردگی چه تاثیری بر روی مغز دارد؟

تعریف اعتماد به نفس

 بیشتر بخوانید : برای پاسخ به سوال چرا افسردگی  در زنان بیشتر است؟ می توانید به این مقاله ارزشمند در سایت ما مراجعه کنید.

b2n

yun

What effect does depression have on the brain?